• kinther@lemmy.world
    link
    fedilink
    arrow-up
    1
    ·
    3 days ago

    One Chipotle bowl could be two of my meals, just to be fair. That’s $12 there. Add a cheeseburger or nuggets on a cheap menu and we are talking about $20 per day. 20 * 30 = $600, so still a lot.