• kinther@lemmy.world
      link
      fedilink
      arrow-up
      1
      ·
      3 days ago

      One Chipotle bowl could be two of my meals, just to be fair. That’s $12 there. Add a cheeseburger or nuggets on a cheap menu and we are talking about $20 per day. 20 * 30 = $600, so still a lot.